ArcGIS Pro ile Mekansal Analiz Uygulamaları
ArcGIS Pro ile Mekansal Analiz Uygulamaları

ArcGIS Pro ile Mekansal Analiz Uygulamaları (ArcGIS Pro)

Tedarikçi : Esri Türkiye
Fiyat : ₺3.250,00  + KDV
KDV Dahil : ₺3.835,00

Çalışmayanlar, akademisyenler, öğrenciler, öğretmenler ve oda üyelerine özel fiyatlarımız için Eğitim Yaygınlaştırma ve Geliştirme Yöneticimize ulaşınız. 

E-mail: [email protected]

ArcGIS Pro ile Mekansal Analiz Uygulamaları

 

 

Bu eğitimde herhangi bir mekansal analiz projesine uygulayabileceğiniz temel kavramları ve standart iş akışlarını öğreneceksiniz. Mekansal örüntüleri tanımlama, verilerden tahminlerde bulunma ve olgu ya da olaylarla ilgili soruları cevaplamayı öğreneceksiniz. Verileri incelemek, verilerden karar vermeyi destekleyen güvenilir sonuçlar elde etmek için çeşitli ArcGIS araçlarını kullanarak analizler gerçekleştireceksiniz. 

 

Kazanımlar 

 

Bu eğitimi tamamladığınızda; 

- Bir analiz için verileri hazırlayabilecek, ortam ayarlarını yapılandırabilecek ve uygun araçları seçebileceksiniz, 

- Bir çalışma alanındaki detayları ve mekansal dağılım örüntülerini inceleyerek en uygun konumu belirlemek için ArcGIS’in 2B ve 3B analiz araçlarını kullanabileceksiniz, 

- Mekansal istatistikleri kullanarak mekansal örüntüleri tespit edebilecek ve oluşan sıcak noktaları belirlemek için zaman içindeki değişimi analiz edebileceksiniz, 

- Enterpolasyon ve regresyon analizleri gerçekleştirerek mekansal örüntülerin neden oluştuğunu açıklayabilecek ve bu örüntülerin gelecek zamandaki eğilimlerini tahmin edebileceksiniz.